e-krauss

toode(t) - 0,00

Abimees kodukeemia soetamisel

Tihti on nii, et inimene soetab probleemi lahendamiseks alguses soodsama toote ja alles hiljem kallima, kuna probleem vajab ju lahendamist.

Nagu enamuse juhtudel, kehtib ka kodukeemias rusikareegel „saad nii palju kui maksad“ … ja tõsi ta on.

Kuidas siis leida endale sobiv toode ja puhastusvahenditel etiketi järgi vahet teha, kui tulemus on oluline? Abiks on alljärgnev.

Puhastusaineid on kolme liiki :

1. Happelised ained pH 0-6 (mida väiksem number seda kangem)

2. Aluselised ained pH 8-14 (mida suurem number seda kangem)

3. Neutraalsed ained pH 6-7

tabel

 

Puhastusainete etikettidel on järgnevad tähised:

Valdav enamus kodukeemiast kannab hoiatus silti ’ÄRRITAVA TOIMEGA1

See on kodukeemia pakenditel üsna tavapärane märk, mis viitab sellele, et aine võib kokkupuutel nahaga tekitada ärritust, punetust või sügelust. Sellist silti kannab näiteks köögi suur abimees, nõudepesuvahend Fairy, samuti enamus klaasipesu- ja üldpuhastusaineid.

Kui otsid abi toruummistusvahenditest ja näed pudelil ’ÄRRITAVA TOIMEGA’ tähistust, siis tasub sügavalt mõelda, kas tasub soetada toodet, mille tugevus võrdub sisuliselt nõudepesuvahendi tugevusega?

Hulga tõsisemad puhastusvahendid kannavad märki ’SÖÖVITAV / KORRODEERUV’ 2

Selliselt tähistatakse aineid, mis on ohtlikud nahale ja eriti ohtlikud on nad juhtudel, mil satuvad silma ja limaskestadele.

Kui sildile ei ole lisatud pHmärki või pH tähistuse taga puudub number, siis on tegemist neutraalse pH-ga mis jääb vahemiku 6-7 ja näitab seda, et tegemist on väga lahja puhastusvahendiga.

Krauss toodete tõhusus ja pH tase:

Krauss Torupuhastusainel ja Krauss Pesumasina puhastusainelon pH14mis näitab selgelt, et tegemist on ülitugeva kontsentratsiooniga aluselise ainega.

Krauss Katlakivieemaldaja sisaldab aga fosforhapet, millel pH1, seega on samuti tegemist ülitõhusa kontsentratsiooniga ainega.

Krauss Nõudepesumasina puhastusaine sisaldab sidrunihapet, millel pH2-3 ja mis on oma olemuselt üks lahjemaid happeid, kuid samas toimib tõhusalt nõudepesumasina puhastajana.

Seega kui järgmine kord lähed poodi ja tahad soetada hästi toimivat puhastusainet, siis spikker on Sul nüüd olemas